Nasze teksty

Na tej stronie dzielimy się naszym doświadczeniem ze zdrowienia z alkoholizmu. Opowieści i opinie pozostałych uczestników grupy "Pomocna Dłoń" stanowią główny składnik naszej treści. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ uważamy, że historie innych osób można znaleźć w Internecie. Nasza grupa posiada kilku sponsorów, których ciągle przybywa i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z realizacji Programu. Dlatego też mamy wystarczająco dużo doświadczenia, aby pomóc osobom poszukującym pomocy. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy, chcemy podać pomocną dłoń.

"Dzień po dniu nie widzisz w swoim życiu żadnych zmian, ale gdy spojrzysz wstecz, jesteś w stanie zobaczyć jak wiele się w nim zmieniło".

 


Sylwia - Jak dorosnąć będąc dorosłym?

29.09.2022

Jak dorosnąć będąc dorosłym? Myślę, że ten proces jest bardzo trudną drogą i nie może się wydarzyć dopóki nie staniemy ze sobą w prawdzie. Jest to trudne, ponieważ prawda zazwyczaj jest brudna, niewygodna, budzi wstyd, a żyjemy w świecie pełnym brokatu i filtrów.


Piotr - Moja droga

24.09.2022

Zanim dotarłem do momentu kiedy zacząłem mówić, że jestem po programie moja droga przed - była długa i wyboista. Na szczęście znalazł się ktoś kto pokazał mi tę drogę.

Moje początki zaczynały się od terapii, na którą jak mi się wtedy wydawało trafiłem sam - bo chciałem ratować swoją rodzinę.


Przemek - Do dna

18.09.2022

DO DNA. "Jeżeli masz ważny powód, żeby iść w miejsce gdzie jest alkohol to idź, tylko pamiętaj po co tam idziesz". Jest to fragment książki Anonimowi Alkoholicy, który sugeruje, by nie unikać imprez z alkoholem. Jędrek - 12 Kroków AA

07.09.2022

Po wielu latach pracy na Programie AA, nad sobą jak i z innymi ludźmi - jako sponsor, czuję i widzę jak zmienia się stan umysłu i ducha.

"Mądrość bez głupoty jest zarozumialstwem, lecz głupota bez mądrości ogranicza możliwości poznania"


Andrzej - Moje wyobrażenie o Wspólnocie AA spełniło się

08.08.2022

Kłótnie tak zwanych trzeźwiejących w AA są coraz częstsze. Nasiliły się po wydaniu nowej WK. Na co dzień korzystam z poprzedniego wydania a z nowego biorę historie osobiste. Moja polonistka wpoiła mi poprawność językową. A ponieważ nie chcę się denerwować to zrobiłem sobie taki mix.


Przemek - Wiedza + Doświadczenie = Mądrość

07.08.2022

Wiedza + Doświadczenie = Mądrość. Kilka lat temu na mityngu użyłem takiego oto porównania: Profesjonaliści zbudowali Titanica i twierdzili, że nawet Bóg go nie zatopi. I mieli rację Bóg tego nie uczynił wystarczyła góra lodowa.


Monika - Trudny początek drogi ku trzeźwości.

07.08.2022

Często zdarza mi się słyszeć pytanie: "Dlaczego ludzie po terapii w ośrodkach wychodzą i mimo że mają narzędzia do dalszej pracy nad sobą, wracają do nałogu, wiedząc co ich czeka?".


Przemek - Ruchome schody

31.07.2022

Ruchome schody. Na początku, trzeźwość wcale nie jest łatwa, lekka i przyjemna, wręcz przeciwnie trzeźwość dla alkoholika, który przestał pić jest bolesna.


Przemek - Wybujałe ego

12.07.2022

Wybujałe ego. Jestem alkoholikiem a to oznacza, że moje patrzenie ogranicza się do czubka własnego nosa i mam tendencje do skupiania się na własnych potrzebach.Andrzej - Krok 5

01.05.2022

Oprócz egoizmu i egocentryzmu istotą naszych błędów często jest podwójna moralność. Niektórzy alkoholicy mówili mi, że w życiu nie da się być szczerym i uczciwym bo ludzie są wredni i cię zniszczą.


Przemek - Urażona duma

02.04.2022

Urażona duma. Bez wątpienia to co wyżerało mnie od środka i zabijało moją duchowość były moje urazy, które przez lata starannie pielęgnowałem i karmiłem nimi swoją złość i gniew do innych ludzi.


Przemek - Jak wszystko się zaczęło

24.03.2022

Jak wszystko się zaczęło. Sięgając po raz pierwszy po alkohol nie wiedziałem, że skutki tego będą tragiczne. Że stoczę się na samo dno i stanę się żywym trupem - zombie, dla którego jedynym celem w życiu stał się alkohol.


Andrzej - Krok 3

11.03.2022

O postanowieniu nie będę pisał, bo wielu alkoholików o tym napisało. Poza tym postanowień w swoim życiu miałem tyle, że policzyć nie sposób. Chcę się skupić na powierzeniu życia Bogu.


Przemek - Duchowy styczeń

21.02.2022

Dno i wodorosty. Byłem spisany na straty, ludzie mówili nic już z niego nie będzie, stoczył się na samo dno, nigdy z tego nie wyjdzie, zdechnie pod płotem i nikt po nim nie zapłacze.


Przemek - Alkoholik iluzjonista

16.02.2022

Alkoholik iluzjonista. Mówi się, że alkoholizm to taka choroba w której chory twierdzi że jest zdrowy. I o tym że jest alkoholikiem dowiaduje się na samym końcu, bo wszyscy dookoła już dawno o tym wiedzą.


Przemek - Jakość nie ilość

18.01.2022

Jakość nie ilość. Od początku swojego trzeźwienia słyszałem, że liczy się jakość a nie ilość. Że można mieć dużo lat nie picia a jakość trzeźwienia (zdrowienia) jest słabej jakości.


Renata - Jak zaczęłam swoje uzależnienie

12.01.2022

Jak zaczęłam swoje uzależnienie. Mam na imię Renata. W moim domu panował lęk i agresja. Jako dziecko musiałam jakoś przetrwać. Wyglądało to tak, że jadłam u koleżanki, spałam z otwartymi oczami i patrzyłam na wszystko. Czułam, że coś jest nie tak. Ja tu nie pasuję, jestem dziwna. 


Ogłoszenia

Mityng spikerski Moniki z naszej grupy (29 listopada 2023 r.)

Mityng spikerski grupy "Ewa" w Ostrołęce (28 listopada 2023 r.)

Dwa lata trzeźwości Ani (24 listopada 2023 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.