Niesienie posłania przez internet

Obraz

Wiele jest możliwości niesienia posłania (szpitale, ośrodki odwykowe, więzienie). Tak zwana pandemia zmusiła alkoholików do niesienia posłania przez Internet, co wcześniej było krytykowane.

Wspólnota uruchomiła kilka portali z mityngami. Do tego doszły portale społecznościowe. Jednak najważniejsze są strony internetowe. To właśnie na nich można umieszczać swoje doświadczenia. Przekazać innym jak poradziliśmy sobie z alkoholizmem. Jak uporządkowaliśmy swoje życie i wreszcie jak rozliczyliśmy się z przeszłością.

Od czasu do czasu pojawiają się wypowiedzi o Programie 12 Kroków i sposobie "przechodzenia" przez nie ze sponsorem. To wydaje mi się szczególnie ważne.

Niestety tylko nieliczne grupy prowadzą swoje strony. Ich treść też jest różna.

Przeważnie to celebrowanie rocznic, świąt i innych wesołych wydarzeń. Wstawianie cytatów, sentencji i obrazków zaśmieca te strony. Czy naprawdę tym zarazimy alkoholików do zainteresowania się naszym rozwiązaniem?

Praca ze sponsorem to niełatwa praca dla podopiecznego i ogromna odpowiedzialność dla sponsora. Sponsor ma się ograniczyć wyłącznie do przekazania programu. Nie powinien wtrącać się w życie podopiecznego, a tym bardziej zmuszać podopiecznego do realizacji swoich pomysłów życiowych.

Dobrym przykładem kontroli podopiecznego jest codzienne dzwonienie i wysyłanie go na kilka mityngów w tygodniu. Sponsor powinien powiedzieć jak robił porządki w swoim życiu i jak rozliczył się z przeszłością.

Internet ma niesamowitą moc poprzez swoje zasięgi. Dziś prawie każdy ma telefon i komputer. To znaczne ułatwienie. Jednak jeśli alkoholicy nie dzielą się swoim doświadczeniem to nie ma szans na zapoznanie się ze wspólnotą.

W AA nie ma przymusu. Nie muszę się niczym dzielić z innym alkoholikiem. Trzymanie rozwiązania wyłącznie dla siebie jest moim zdaniem przejawem egoizmu "wiem, ale nie powiem".

Grupa żyje, kiedy jej członkowie są zaangażowani. Siedzenie i czekanie, że ktoś to za mnie zrobi zabija ducha Wspólnoty.

Andrzej - 18 listopada 2023


Opublikowano: 20.11.2023 r.

Ogłoszenia

Czerwcowy mityng spikerski (17 czerwca 2024 r.)

Majowy mityng spikerski (9 maja 2024 r.)

Mityng spikerski (12 kwietnia 2024 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.