Nasze teksty

Na tej stronie dzielimy się naszym doświadczeniem ze zdrowienia z alkoholizmu. Opowieści i opinie pozostałych uczestników grupy "Pomocna Dłoń" stanowią główny składnik naszej treści. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ uważamy, że historie innych osób można znaleźć w Internecie. Nasza grupa posiada kilku sponsorów, których ciągle przybywa i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z realizacji Programu. Dlatego też mamy wystarczająco dużo doświadczenia, aby pomóc osobom poszukującym pomocy. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy, chcemy podać pomocną dłoń.

"Dzień po dniu nie widzisz w swoim życiu żadnych zmian, ale gdy spojrzysz wstecz, jesteś w stanie zobaczyć jak wiele się w nim zmieniło".

 


O miłości, Sile Wyższej i odnalezieniu siebie

17.03.2024

Przyglądam się drugiemu i trzeciemu krokowi, próbuję ogarnąć swoim umysłem i sercem ducha, ich sens i treść. Słusznie zauważają autorzy, że "AA nie wymaga wiary, że kroki to jedynie sugestie". 


W zgodzie z Siłą Wyższą

07.03.2024

Co ja rozumiem przez określenie "powierzyć naszą rolę i życie"? Dla mnie oznacza, że powalam Bogu działać, ufając, że to, co robi, będzie dla mnie najlepsze. Oznacza to niemniej, nie więcej, że mówiąc "tak" Bogu, pragnę zobaczyć, jak zmienia on moje życie. Jak będąc z nim, współpracując, dokonać rzeczy niemożliwych w ludzkim pojęciu. Każdy z nas ma swoje pojęcie Boga i relacje z nim. Myślę, że każdy człowiek, nieważne kim jest, jest tak naprawdę sam na sam z Bogiem w głębi własnego sumienia.


Przełom w moim życiu dzięki drugiemu krokowi

15.02.2024

Droga do trzeźwości wydaje się nieosiągalna, jednak drugi krok pokazuje, że wiara w Siłę Wyższą może stać się fundamentem nie tylko do wyzdrowienia, ale i do odkrycia głębszego sensu życia.


Obsesję picia Bóg odebrał mi w Święto Trzech Króli

10.01.2024

W Święto Trzech Króli obchodziłem ósmą rocznicę trzeźwości. Mogę stwierdzić z całą pewnością, że w tym dniu Bóg odjął mi obsesję picia, a obdarzył mnie darem trzeźwości. Dla mnie i moich najbliższych jest to CUD. 


Niesienie posłania przez internet

20.11.2023

Wiele jest możliwości niesienia posłania (szpitale, ośrodki odwykowe, więzienie). Tak zwana pandemia zmusiła alkoholików do niesienia posłania przez Internet, co wcześniej było krytykowane.


Andrzej - Obłuda i grzech zaniechania

14.06.2023

Cytat: "Obłuda - w słowniku opisana jest jako dwulicowość, fałszywość, hipokryzja, podwójna moralność, przewrotność, zakłamanie. Jest to postawa osoby, która chce ukryć swoje prawdziwe myśli, motywacje, pragnie pokazać się od lepszej strony". 


Przemek - Terapeutyczny mityng AA

13.05.2023

Na początku mój sponsor zapytał się mnie co znaczą dla mnie te dwie literki AA. Oczywiście głupi nie jestem i od razu odpowiedziałem, że Anonimowi Alkoholicy. A On nie ustępował i zapytał ponownie.. Na pewno??? A może Atrakcyjni Abstynencji?? Wtedy jeszcze nie zrozumiałem ironii w tym zawartej. 

 


Andrzej - Rola mityngów spikerskich w moim zdrowieniu

16.03.2023

"Mityng spikerski - to miting na którym jest krótkie wystąpienie jednego z uczestników AA na dany temat, jest to forma dzielenia się doświadczeniem w zdrowieniu z alkoholizmu" (cytat z jakiejś aowskiej strony)


Przemek - Pogubiony duchowo

26.02.2023

Do Wspólnoty AA przyszedłem duchowo pogubiony bez nadziei,bez wiary pełen lęku i obaw. Oczywiście wtedy jeszcze nie wiedziałem, że najbardziej poraniona jest moja dusza. Problem widziałem raczej na zewnątrz niż w sobie. Nie wiedziałem nawet czy moje życie ma sens i czy można cokolwiek w nim zmienić.
Czy chciałem wziąć odpowiedzialność za chorobę o którą się nie prosiłem i jej nie chciałem ?


Przemek - Wracaj

25.02.2023

Na początku wielu alkoholików myśli sobie: jestem taki owaki, siaki i sraki. Nie mam tego, tamtego i ...uj wie czego jeszcze bla bla bla. Mało kto doceni to , że w ogóle jest, że żyje, że dostał szansę na zmianę swojego życia. Jest na tym świecie z jakiegoś powodu i właśnie z jakiegoś powodu jest tą a nie inną osobą, jest w tym a nie innym miejscu - to nie jest przypadek. 


Przemek - Krok II

18.02.2023

Uwierzyliśmy, że Siła większa od nas samych może przywrócić nam zdrowy rozsądek. 

Program 12 kroków z pewnością nie jest programem "magicznym" i samo nic się nie wydarzy, potrzebne jest działanie.Monika - Piękno współpracy terapii i programu 12k oraz alkoholizm jako choroba niezawiniona

03.02.2023

Mam na imię Monika i jestem uzależniona od alkoholu, narkotyków i hazardu.

Wspólnota AA i NA rozkochała mnie w sobie od pierwszego razu, gdy do niej przyszłam. Kiedy słucham ludzi, którzy mówią, że bardzo się wstydzą i boją przyjść na mityng, to myślę sobie, że nie dopuszczają oni do siebie myśli o tym, że tam KAŻDY przyszedł z tego samego powodu. Nie ma ani gorszych, ani lepszych. Stąd też ani przez chwilę nie czułam się źle, a w mityngach zakochałam się od pierwszego razu. 


Andrzej - Dwie drogi powrotu do zdrowia

20.01.2023

Wypowiedź dr Boba zawarta m.in. w książce "Dr Bob i dobrzy weterani".

" Są dwie drogi powrotu do zdrowia. Łatwa i trudna. Ta trudna to samo bieganie po mityngach."


Monika - Morze satysfakcji

19.01.2023

Mam na imię Monika i jestem alkoholiczką, narkomanką i hazardzistką. Myślę, że znalazłoby się jeszcze kilka innych milutkich określeń. Monika - Codzienne zmaganie

16.11.2022

To, co naprawdę zdobyliśmy, jest codziennym zmaganiem o utrzymanie osiągniętego stanu". - Anonimowi Alkoholicy, str. 73Piotr - Alkoholik

12.10.2022

Minęło kilka lat zanim mogłem powiedzieć o sobie - tak jestem alkoholikiem - z wiarą w to iż jestem chory na tę podstępną chorobę.


Ogłoszenia

Majowy mityng spikerski (9 maja 2024 r.)

Mityng spikerski (12 kwietnia 2024 r.)

Mityng spikerski (24 lutego 2024 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.