Nasze teksty

Na tej stronie dzielimy się naszym doświadczeniem ze zdrowienia z alkoholizmu. Opowieści i opinie pozostałych uczestników grupy "Pomocna Dłoń" stanowią główny składnik naszej treści. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ uważamy, że historie innych osób można znaleźć w Internecie. Nasza grupa posiada kilku sponsorów, których ciągle przybywa i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z realizacji Programu. Dlatego też mamy wystarczająco dużo doświadczenia, aby pomóc osobom poszukującym pomocy. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy, chcemy podać pomocną dłoń.

"Dzień po dniu nie widzisz w swoim życiu żadnych zmian, ale gdy spojrzysz wstecz, jesteś w stanie zobaczyć jak wiele się w nim zmieniło".

 

Andrzej - Rola mityngów spikerskich w moim zdrowieniu

16.03.2023

"Mityng spikerski - to miting na którym jest krótkie wystąpienie jednego z uczestników AA na dany temat, jest to forma dzielenia się doświadczeniem w zdrowieniu z alkoholizmu" (cytat z jakiejś aowskiej strony)


Przemek - Pogubiony duchowo

26.02.2023

Do Wspólnoty AA przyszedłem duchowo pogubiony bez nadziei,bez wiary pełen lęku i obaw. Oczywiście wtedy jeszcze nie wiedziałem, że najbardziej poraniona jest moja dusza. Problem widziałem raczej na zewnątrz niż w sobie. Nie wiedziałem nawet czy moje życie ma sens i czy można cokolwiek w nim zmienić.
Czy chciałem wziąć odpowiedzialność za chorobę o którą się nie prosiłem i jej nie chciałem ?


Przemek - Wracaj

25.02.2023

Na początku wielu alkoholików myśli sobie: jestem taki owaki, siaki i sraki. Nie mam tego, tamtego i ...uj wie czego jeszcze bla bla bla. Mało kto doceni to , że w ogóle jest, że żyje, że dostał szansę na zmianę swojego życia. Jest na tym świecie z jakiegoś powodu i właśnie z jakiegoś powodu jest tą a nie inną osobą, jest w tym a nie innym miejscu - to nie jest przypadek. 


Przemek - Krok II

18.02.2023

Uwierzyliśmy, że Siła większa od nas samych może przywrócić nam zdrowy rozsądek. 

Program 12 kroków z pewnością nie jest programem "magicznym" i samo nic się nie wydarzy, potrzebne jest działanie.Monika - Piękno współpracy terapii i programu 12k oraz alkoholizm jako choroba niezawiniona

03.02.2023

Mam na imię Monika i jestem uzależniona od alkoholu, narkotyków i hazardu.

Wspólnota AA i NA rozkochała mnie w sobie od pierwszego razu, gdy do niej przyszłam. Kiedy słucham ludzi, którzy mówią, że bardzo się wstydzą i boją przyjść na mityng, to myślę sobie, że nie dopuszczają oni do siebie myśli o tym, że tam KAŻDY przyszedł z tego samego powodu. Nie ma ani gorszych, ani lepszych. Stąd też ani przez chwilę nie czułam się źle, a w mityngach zakochałam się od pierwszego razu. 


Andrzej - Dwie drogi powrotu do zdrowia

20.01.2023

Wypowiedź dr Boba zawarta m.in. w książce "Dr Bob i dobrzy weterani".

" Są dwie drogi powrotu do zdrowia. Łatwa i trudna. Ta trudna to samo bieganie po mityngach."


Monika - Morze satysfakcji

19.01.2023

Mam na imię Monika i jestem alkoholiczką, narkomanką i hazardzistką. Myślę, że znalazłoby się jeszcze kilka innych milutkich określeń. Monika - Codzienne zmaganie

16.11.2022

To, co naprawdę zdobyliśmy, jest codziennym zmaganiem o utrzymanie osiągniętego stanu". - Anonimowi Alkoholicy, str. 73Piotr - Alkoholik

12.10.2022

Minęło kilka lat zanim mogłem powiedzieć o sobie - tak jestem alkoholikiem - z wiarą w to iż jestem chory na tę podstępną chorobę.


Przemek - Alkoholik terrorysta

08.10.2022

Alkoholik terrorysta. Jestem alkoholikiem, dziś od wielu lat trzeźwy i wolny od tortur alkoholowych i przymusu picia.Zając - Kłamstwo

05.10.2022

Kłamstwo. Jako dziecko miałem wpajane do głowy, że nie można kłamać. W przeświadczeniu, że nie kłamię żyłem wiele lat. Często mówiąc brutalną prawdę krzywdziłem ludzi.


Zając - Jak zmienił mnie Program AA

05.10.2022

Jak zmienił mnie Program AA. Jako młody chłopak miałem wiele marzeń. Jednym z nich było, że jak już zacznę pracować i będę mieszkać sam lub z rodziną w mojej lodówce będzie zawsze piwo. Niestety nie udało mi się go nigdy zrealizować, a to dlatego, że nie ważne ile bym tego piwa tam nie położył zawsze wyciągnąłem wszystko w ciągu kilku godzin.


Przemek - Bóg nie rzuca kłód pod nogi

30.09.2022

Bóg nie rzuca kłód pod nogi. Przez większość swojego dotychczasowego życia, sądziłem, że wszystkie moje niepowodzenia i porażki są wynikiem nie moich podejmowanych złych decyzji tylko przeciwnościami losu, zbiegiem niefortunnych zdarzeń i karą Bożą.Sylwia - Jak dorosnąć będąc dorosłym?

29.09.2022

Jak dorosnąć będąc dorosłym? Myślę, że ten proces jest bardzo trudną drogą i nie może się wydarzyć dopóki nie staniemy ze sobą w prawdzie. Jest to trudne, ponieważ prawda zazwyczaj jest brudna, niewygodna, budzi wstyd, a żyjemy w świecie pełnym brokatu i filtrów.


Piotr - Moja droga

24.09.2022

Zanim dotarłem do momentu kiedy zacząłem mówić, że jestem po programie moja droga przed - była długa i wyboista. Na szczęście znalazł się ktoś kto pokazał mi tę drogę.

Moje początki zaczynały się od terapii, na którą jak mi się wtedy wydawało trafiłem sam - bo chciałem ratować swoją rodzinę.


Najnowsze teksty

Andrzej - Rola mityngów spikerskich w moim zdrowieniu (16 marca 2023 r.)

Przemek - Pogubiony duchowo (26 lutego 2023 r.)

Przemek - Wracaj (25 lutego 2023 r.)

Przemek - Krok II (18 lutego 2023 r.)

Monika - "Jak agnostyk uwierzył" . Krok 2 (14 lutego 2023 r.)

Monika - Piękno współpracy terapii i programu 12k oraz alkoholizm jako choroba niezawiniona (3 lutego 2023 r.)

Andrzej - Dwie drogi powrotu do zdrowia (20 stycznia 2023 r.)

Monika - Morze satysfakcji (19 stycznia 2023 r.)

Przemek - Dbaj o siebie (19 stycznia 2023 r.)

Monika - Codzienne zmaganie (16 listopada 2022 r.)

Więcej tekstów

Ogłoszenia

Mityng spikerski (16 marca 2023 r.)

Sukces warsztatów Tradycji AA VII-XII (4 marca 2023 r.)

Mityng spikerski (15 lutego 2023 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.