Nasze teksty

Na tej stronie dzielimy się naszym doświadczeniem ze zdrowienia z alkoholizmu. Opowieści i opinie pozostałych uczestników grupy "Pomocna Dłoń" stanowią główny składnik naszej treści. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ uważamy, że historie innych osób można znaleźć w Internecie. Nasza grupa posiada kilku sponsorów, których ciągle przybywa i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z realizacji Programu. Dlatego też mamy wystarczająco dużo doświadczenia, aby pomóc osobom poszukującym pomocy. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy, chcemy podać pomocną dłoń.

"Dzień po dniu nie widzisz w swoim życiu żadnych zmian, ale gdy spojrzysz wstecz, jesteś w stanie zobaczyć jak wiele się w nim zmieniło".

 

Andrzej - Obłuda i grzech zaniechania

14.06.2023

Cytat: "Obłuda - w słowniku opisana jest jako dwulicowość, fałszywość, hipokryzja, podwójna moralność, przewrotność, zakłamanie. Jest to postawa osoby, która chce ukryć swoje prawdziwe myśli, motywacje, pragnie pokazać się od lepszej strony". 


Przemek - Terapeutyczny mityng AA

13.05.2023

Na początku mój sponsor zapytał się mnie co znaczą dla mnie te dwie literki AA. Oczywiście głupi nie jestem i od razu odpowiedziałem, że Anonimowi Alkoholicy. A On nie ustępował i zapytał ponownie.. Na pewno??? A może Atrakcyjni Abstynencji?? Wtedy jeszcze nie zrozumiałem ironii w tym zawartej. 

 


Andrzej - Rola mityngów spikerskich w moim zdrowieniu

16.03.2023

"Mityng spikerski - to miting na którym jest krótkie wystąpienie jednego z uczestników AA na dany temat, jest to forma dzielenia się doświadczeniem w zdrowieniu z alkoholizmu" (cytat z jakiejś aowskiej strony)


Przemek - Pogubiony duchowo

26.02.2023

Do Wspólnoty AA przyszedłem duchowo pogubiony bez nadziei,bez wiary pełen lęku i obaw. Oczywiście wtedy jeszcze nie wiedziałem, że najbardziej poraniona jest moja dusza. Problem widziałem raczej na zewnątrz niż w sobie. Nie wiedziałem nawet czy moje życie ma sens i czy można cokolwiek w nim zmienić.
Czy chciałem wziąć odpowiedzialność za chorobę o którą się nie prosiłem i jej nie chciałem ?


Przemek - Wracaj

25.02.2023

Na początku wielu alkoholików myśli sobie: jestem taki owaki, siaki i sraki. Nie mam tego, tamtego i ...uj wie czego jeszcze bla bla bla. Mało kto doceni to , że w ogóle jest, że żyje, że dostał szansę na zmianę swojego życia. Jest na tym świecie z jakiegoś powodu i właśnie z jakiegoś powodu jest tą a nie inną osobą, jest w tym a nie innym miejscu - to nie jest przypadek. 


Przemek - Krok II

18.02.2023

Uwierzyliśmy, że Siła większa od nas samych może przywrócić nam zdrowy rozsądek. 

Program 12 kroków z pewnością nie jest programem "magicznym" i samo nic się nie wydarzy, potrzebne jest działanie.



Monika - Piękno współpracy terapii i programu 12k oraz alkoholizm jako choroba niezawiniona

03.02.2023

Mam na imię Monika i jestem uzależniona od alkoholu, narkotyków i hazardu.

Wspólnota AA i NA rozkochała mnie w sobie od pierwszego razu, gdy do niej przyszłam. Kiedy słucham ludzi, którzy mówią, że bardzo się wstydzą i boją przyjść na mityng, to myślę sobie, że nie dopuszczają oni do siebie myśli o tym, że tam KAŻDY przyszedł z tego samego powodu. Nie ma ani gorszych, ani lepszych. Stąd też ani przez chwilę nie czułam się źle, a w mityngach zakochałam się od pierwszego razu. 


Andrzej - Dwie drogi powrotu do zdrowia

20.01.2023

Wypowiedź dr Boba zawarta m.in. w książce "Dr Bob i dobrzy weterani".

" Są dwie drogi powrotu do zdrowia. Łatwa i trudna. Ta trudna to samo bieganie po mityngach."


Monika - Morze satysfakcji

19.01.2023

Mam na imię Monika i jestem alkoholiczką, narkomanką i hazardzistką. Myślę, że znalazłoby się jeszcze kilka innych milutkich określeń. 



Monika - Codzienne zmaganie

16.11.2022

To, co naprawdę zdobyliśmy, jest codziennym zmaganiem o utrzymanie osiągniętego stanu". - Anonimowi Alkoholicy, str. 73



Piotr - Alkoholik

12.10.2022

Minęło kilka lat zanim mogłem powiedzieć o sobie - tak jestem alkoholikiem - z wiarą w to iż jestem chory na tę podstępną chorobę.


Przemek - Alkoholik terrorysta

08.10.2022

Alkoholik terrorysta. Jestem alkoholikiem, dziś od wielu lat trzeźwy i wolny od tortur alkoholowych i przymusu picia.



Zając - Kłamstwo

05.10.2022

Kłamstwo. Jako dziecko miałem wpajane do głowy, że nie można kłamać. W przeświadczeniu, że nie kłamię żyłem wiele lat. Często mówiąc brutalną prawdę krzywdziłem ludzi.


Zając - Jak zmienił mnie Program AA

05.10.2022

Jak zmienił mnie Program AA. Jako młody chłopak miałem wiele marzeń. Jednym z nich było, że jak już zacznę pracować i będę mieszkać sam lub z rodziną w mojej lodówce będzie zawsze piwo. Niestety nie udało mi się go nigdy zrealizować, a to dlatego, że nie ważne ile bym tego piwa tam nie położył zawsze wyciągnąłem wszystko w ciągu kilku godzin.


Przemek - Bóg nie rzuca kłód pod nogi

30.09.2022

Bóg nie rzuca kłód pod nogi. Przez większość swojego dotychczasowego życia, sądziłem, że wszystkie moje niepowodzenia i porażki są wynikiem nie moich podejmowanych złych decyzji tylko przeciwnościami losu, zbiegiem niefortunnych zdarzeń i karą Bożą.



Ogłoszenia
Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.