Nasze teksty

Na tej stronie dzielimy się naszym doświadczeniem ze zdrowienia z alkoholizmu. Opowieści i opinie pozostałych uczestników grupy "Pomocna Dłoń" stanowią główny składnik naszej treści. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ uważamy, że historie innych osób można znaleźć w Internecie. Nasza grupa posiada kilku sponsorów, których ciągle przybywa i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z realizacji Programu. Dlatego też mamy wystarczająco dużo doświadczenia, aby pomóc osobom poszukującym pomocy. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy, chcemy podać pomocną dłoń.

"Dzień po dniu nie widzisz w swoim życiu żadnych zmian, ale gdy spojrzysz wstecz, jesteś w stanie zobaczyć jak wiele się w nim zmieniło".

 


Zając - Jestem alkoholikiem

01.01.2022

Mam na imię Andrzej i jestem alkoholikiem. Pierwszy raz ciężko było mi wypowiedzieć te słowa, choć wiedziałem, że mam problem i nie mogę sam przestać pić. Wstydziłem się tego, że piję, a mimo to nie potrafiłem się przełamać i zgłosić na terapię. Rybaki były ostatnim miejscem, w którym miałem się znaleźć. Modliłem się do Boga, żeby pomógł mi zerwać z piciem.


Iwona - Piciorys

01.01.2022

Wychowałam się w domu, w którym alkohol był rzadkim gościem, podawany okazjonalnie, w bardzo niewielkich ilościach, gdzie służył wyłącznie do wznoszenia szczególnych toastów, a jego odurzający wpływ na organizm, nigdy nie był widoczny na żadnym członku rodziny, ani na gościach.


Praca zbiorowa członków grupy "Pomocna dłoń" w Łomży - Korzyści dla sponsora i podopiecznego podczas wspólnej pracy

01.01.2022

Korzyści dla sponsora i podopiecznego podczas wspólnej pracy - praca zbiorowa członków grupy "Pomocna dłoń" w Łomży. Ponieważ alkoholicy piszą przeważnie sami postanowiliśmy napisać wspólny tekst. Wokół pracy sponsor-podopieczny krąży wiele nieprawdziwych informacji. Poniżej pokazujemy jakie korzyści mają sponsor i podopieczny. Bo to dwie strony mają korzyść ze wspólnej pracy. Kolejność przypadkowa.


Przemek - Umowa na czas nieokreślony

01.10.2021

Umowa na czas nieokreślony. Jakiś czas temu zawarłem z Bogiem przymierze. Umówiłem się z Nim, że będę żyć, żyć z całych sił, żyć tu i teraz. Umówiłem się z Bogiem, że nie będę żałować przeszłości i nie będę siebie za nią ganić.


Przemek - Dno i wodorosty

01.10.2021

Umowa na czas nieokreślony. Jakiś czas temu zawarłem z Bogiem przymierze. Umówiłem się z Nim, że będę żyć, żyć z całych sił, żyć tu i teraz. Umówiłem się z Bogiem, że nie będę żałować przeszłości i nie będę siebie za nią ganić.


Przemek - Krok 8

08.08.2021

Krok Ósmy. Teoretycznie zrobienie kroku 8 jest proste, wystarczy tylko kartka, długopis i do dzieła.


Andrzej - Krok 8

05.08.2021

Często słyszałem: "a po co grzebać się w przeszłości?" To pytanie zadawali ludzie, którzy nie rozumieli, że nie można zacząć nowego życia bez posprzątania przeszłości. Krok 8 mówi jak i kiedy to zrobić.


Przemek - Klucz do serca

07.02.2021

Klucz do serca. Moje życie przypominało budowanie zamków na piasku do momentu w którym przychodziło alkoholowe tsunami i rujnowało wszystko.


Andrzej - Służba piecowego

16.01.2021

Wymyśliłem dla siebie taką właśnie służbę: "siedzę pod przysłowiowym piecem i przyglądam się, jak ta nasza grupa pracuje i czy nie zbacza z obranej drogi".


Przemek - Nie wiem

13.01.2021

Nie wiem. Nie wiem co przyniesie jutro, bo jutro może zdarzyć się wszystko a może nie zdarzyć się nic.


Andrzej - Każdy ma swoją prawdę.

09.10.2020

Motto: Skuteczność jest miarą prawdy. Jeśli nie jesteś w życiu skuteczny to znaczy, że prawda którą się posługujesz jest nieaktualna.Czy dziś jestem skuteczny?


Andrzej - Najlepszy mityng na świecie

18.09.2020

Pierwszy mityng miałem w grudniu 1996 roku. Pełna sala, zgaszone światło, palące się świeczki. Mężczyźni i kilka kobiet przy stołach i pod ścianami. Rytuały jak w prawdziwej sekcie. Nic dziwnego, że AA w Polsce postrzegane jest jako sekta do dziś.


Andrzej - Jak alkoholicy i Wspólnota przetrwali epidemię

01.08.2020

Podstawą powrotu do zdrowia jest praca ze sponsorem, pełnienie służby i mityng. Te trzy elementy do tej pory wymagały spotkań twarzą w twarz. Wszystko zmieniło się, kiedy rząd wydał zakaz zgromadzeń i opuszczania miejsca zamieszkania bez ważnego powodu. Działająca dobrze maszyna zatrzymała się.Przemek - Trudne pytanie

03.07.2020

Trudne pytanie. Nie dawno zadano mi pytanie: Przemek właściwie to dlaczego piłeś ???


Andrzej - Moja droga do wolności

01.05.2020

Wiele lat minęło, zanim przekonałem się, że jestem alkoholikiem. Picia, które doprowadziło mnie na samo dno ludzkiej egzystencji. Zrobiło ze mnie ludzkie zwierzę.


Przemek - Lęk i stach przed zarazą.

10.04.2020

Lęk i strach w czasie zarazy. Zostałem poproszony o napisanie kilku zdań na temat lęku i strachu w związku z istniejącą sytuacją, która panuje na świecie.


Przemek - Mityng podczas zarazy

29.03.2020

Mityng podczas zarazy. Od kilku tygodni mityngi są zawieszone do odwołania i nie ma możliwości uczestniczyć w nich w realu z przyczyn od nas niezależnych.


Przemek - Trzeźwość to styl życia.

20.01.2020

Trzeźwość to styl życia. Dziesięć lat temu stanąłem jak mi się wtedy wydawało przed trudnym wyborem pić albo nie pić. Na moje szczęście dokonałem właściwego wyboru czyli wybrałem trzeźwość. Oczywiście na podjęcie tej decyzji złożyło się mnóstwo czynników zewnętrznych.


Ogłoszenia

Mityng spikerski Moniki z naszej grupy (29 listopada 2023 r.)

Mityng spikerski grupy "Ewa" w Ostrołęce (28 listopada 2023 r.)

Dwa lata trzeźwości Ani (24 listopada 2023 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.