Potrzebuję pomocy

Jeśli masz problem z alkoholem i szukasz pomocy, pamiętaj, że nie jesteś sam. Wiele osób ma trudności z alkoholem i szuka sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Poniżej znajdziesz kilka porad, które mogą ci pomóc w znalezieniu odpowiedniego wsparcia:

  • Skontaktuj się z lekarzem lub specjalistą od uzależnień. Oni mogą cię dokładnie zdiagnozować i zaproponować odpowiednie leczenie. Może to obejmować leki, terapię indywidualną lub grupową, a także udział w programie leczenia uzależnień.
  • Poszukaj grupy wsparcia, takiej jak AA (Anonimowi Alkoholicy). AA to międzynarodowa wspólnota skupiająca osoby, które walczą z uzależnieniem od alkoholu. Grupy AA spotykają się regularnie, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i wzajemnie się wspierać. Możesz znaleźć najbliższą grupę AA na stronie internetowej www.aa.org.pl.
  • Skontaktuj się z ośrodkiem leczenia uzależnień. Ośrodki leczenia uzależnień to miejsca, gdzie możesz otrzymać profesjonalną pomoc w leczeniu uzależnienia od alkoholu. W ośrodkach tych możesz skorzystać z różnych form leczenia, takich jak terapia indywidualna lub grupowa, leczenie farmakologiczne, a także udział w programach terapeutycznych. Możesz znaleźć listę ośrodków leczenia uzależnień na stronie internetowej Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  • Porozmawiaj z innym alkoholikiem. Jeśli masz możliwość, warto porozmawiać z osobą, która przeszła przez podobny problem i udało jej się wyjść z nałogu. Może ona dzielić się z tobą swoimi doświadczeniami i pomóc ci zrozumieć, jakie kroki musisz podjąć, aby sobie poradzić z uzależnieniem.
  • Jednym z korzyści z rozmawiania z innym alkoholikiem jest to, że można znaleźć wsparcie i zrozumienie u osoby, która zna trudności związane z walką z nałogiem. Popularne jest tzw. "dzwonienie do siebie", czyli wzajemne wsparcie dwóch alkoholików, którzy trzymają się razem i pomagają sobie w utrzymaniu trzeźwości. Może to być bardzo pomocne w radzeniu sobie z pokusami i trudnościami związanymi z abstynencją. Konkretne osoby możesz poznać podczas spotkań AA lub na różnych grupach w internecie.
  • Poproś o pomoc bliskich i przyjaciół. Ci, którzy cię kochają, mogą być w stanie ci pomóc w trudnym okresie walki z uzależnieniem. Możesz liczyć na ich wsparcie emocjonalne i mogą oni być twoimi sojusznikami w walce z nałogiem.
  • Znajdź inną formę wsparcia, taką jak terapia lub grupa wsparcia. Terapia może pomóc ci lepiej zrozumieć swoje uzależnienie i nauczyć ci sposobów radzenia sobie z trudnościami, z którymi się zmagasz. Grupy wsparcia są też dobrym miejscem do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uzyskania wsparcia od innych osób, które przechodzą podobne trudności.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z uzależnieniem samodzielnie. Jest wiele miejsc i ludzi, którzy mogą ci pomóc w tej trudnej sytuacji. Nie wahaj się szukać pomocy, gdy tylko zaczniesz odczuwać, że problem z alkoholem jest dla ciebie zbyt duży. Im wcześniej zwrócisz się o pomoc, tym większe masz szanse na skuteczne leczenie i powrót do trzeźwości.

Ogłoszenia
Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.