Potrzebuję pomocy

Jeśli masz problem z alkoholem i szukasz pomocy, pamiętaj, że nie jesteś sam. Wiele osób ma trudności z alkoholem i szuka sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Poniżej znajdziesz kilka porad, które mogą ci pomóc w znalezieniu odpowiedniego wsparcia:

  • Skontaktuj się z lekarzem lub specjalistą od uzależnień. Oni mogą cię dokładnie zdiagnozować i zaproponować odpowiednie leczenie. Może to obejmować leki, terapię indywidualną lub grupową, a także udział w programie leczenia uzależnień.
  • Poszukaj grupy wsparcia, takiej jak AA (Anonimowi Alkoholicy). AA to międzynarodowa wspólnota skupiająca osoby, które walczą z uzależnieniem od alkoholu. Grupy AA spotykają się regularnie, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i wzajemnie się wspierać. Możesz znaleźć najbliższą grupę AA na stronie internetowej www.aa.org.pl.
  • Skontaktuj się z ośrodkiem leczenia uzależnień. Ośrodki leczenia uzależnień to miejsca, gdzie możesz otrzymać profesjonalną pomoc w leczeniu uzależnienia od alkoholu. W ośrodkach tych możesz skorzystać z różnych form leczenia, takich jak terapia indywidualna lub grupowa, leczenie farmakologiczne, a także udział w programach terapeutycznych. Możesz znaleźć listę ośrodków leczenia uzależnień na stronie internetowej Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  • Porozmawiaj z innym alkoholikiem. Jeśli masz możliwość, warto porozmawiać z osobą, która przeszła przez podobny problem i udało jej się wyjść z nałogu. Może ona dzielić się z tobą swoimi doświadczeniami i pomóc ci zrozumieć, jakie kroki musisz podjąć, aby sobie poradzić z uzależnieniem.
  • Jednym z korzyści z rozmawiania z innym alkoholikiem jest to, że można znaleźć wsparcie i zrozumienie u osoby, która zna trudności związane z walką z nałogiem. Popularne jest tzw. "dzwonienie do siebie", czyli wzajemne wsparcie dwóch alkoholików, którzy trzymają się razem i pomagają sobie w utrzymaniu trzeźwości. Może to być bardzo pomocne w radzeniu sobie z pokusami i trudnościami związanymi z abstynencją. Konkretne osoby możesz poznać podczas spotkań AA lub na różnych grupach w internecie.
  • Poproś o pomoc bliskich i przyjaciół. Ci, którzy cię kochają, mogą być w stanie ci pomóc w trudnym okresie walki z uzależnieniem. Możesz liczyć na ich wsparcie emocjonalne i mogą oni być twoimi sojusznikami w walce z nałogiem.
  • Znajdź inną formę wsparcia, taką jak terapia lub grupa wsparcia. Terapia może pomóc ci lepiej zrozumieć swoje uzależnienie i nauczyć ci sposobów radzenia sobie z trudnościami, z którymi się zmagasz. Grupy wsparcia są też dobrym miejscem do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uzyskania wsparcia od innych osób, które przechodzą podobne trudności.

Łomża i okolice

Jeżeli jesteś z Łomży lub okolic i potrzebujesz pomocy, warto nawiązać kontakt z działającym na naszym terenie Stowarzyszeniem Zdrowie i Trzeźwość i zapytać o możliwe formy pomocy.

 

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z uzależnieniem samodzielnie. Jest wiele miejsc i ludzi, którzy mogą ci pomóc w tej trudnej sytuacji. Nie wahaj się szukać pomocy, gdy tylko zaczniesz odczuwać, że problem z alkoholem jest dla ciebie zbyt duży. Im wcześniej zwrócisz się o pomoc, tym większe masz szanse na skuteczne leczenie i powrót do trzeźwości.

Najnowsze teksty
Ogłoszenia

Mityng spikerski (12 kwietnia 2024 r.)

Mityng spikerski (24 lutego 2024 r.)

Warsztaty tradycji w Hermanówce k. Białegostoku (24 lutego 2024 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.