Historia grupy

Historia grupy AA „Pomocna dłoń” w Łomży

Grupa została założona przez alkoholików, którzy przeszli przez Program 12 Kroków ze sponsorem (przewodnikiem). Mogli więc pełnić służbę sponsora aby pomóc innym.
Swoje doświadczenie zdobywaliśmy na poprzedniej grupie „Jutrzenka” jednak rozbieżności między uczestnikami nie pozwalały na dalszą pracę. Postanowiliśmy założyć nową grupę, która będzie zajmować się wyłącznie realizacją głównego celu czyli niesienie posłania cierpiącym alkoholikom. Założycielami byli: Przemek, Krzysztof, Andrzej, Andrzej, Piotr.

Aby dobrze wywiązać się z tego zadania podjęliśmy decyzję aby wszystkie nasze spotkania (mityngi) były otwarte. Uznaliśmy, że jeśli znamy rozwiązanie problemu alkoholowego nie możemy zamykać się przed potrzebującymi pomocy. Nasze drzwi są otwarte dla każdego. Nie ma dla nas znaczenia wykształcenie, poglądy polityczne, religia i inne sfery życia człowieka. Liczy się jedynie chęć zaprzestania picia.

Na mityngach dzielimy się doświadczeniem z realizacji Programu 12 Kroków. Mówimy o tym co zrobiliśmy aby nastąpiła zmiana. Są to konkretne rozwiązania. Dzięki temu ci, którzy skorzystali z tej drogi są trzeźwi. Odzyskali swoje życie i zaufanie u ludzi. Był to powolny proces, który wymagał od każdego z nas dużo pracy i pełnego zaangażowania.

Swoim doświadczeniem dzielimy się nie tylko na mityngach grupy. Dzielimy się nim także na innych grupach oraz w ośrodku odwykowym. Wcześniej również w zakładzie karnym.
Ustaliliśmy, że raz w miesiącu zaprosimy alkoholiczkę/alkoholika z innego miasta aby posłuchać doświadczeń innych. To dla nas bardzo ważne doświadczenie ale również możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Pomoc innym cierpiącym z powodu alkoholizmu sprawia nam wiele radości i satysfakcji. Kolejni uratowani ludzie są dowodem na to, że Program 12 Kroków działa i jest sprawdzonym rozwiązaniem.

Poniżej przedstawiamy podjęte przez nas działania w poszczególnych latach.

Rok 2017 

9 sierpnia 2017 - założenie grupy
Odbył się pierwszy mityng. Na mityngu było 16 osób; między innymi przyjaciele z Bielska Podlaskiego, Supraśla, Ostrołęki,Zambrowa i Piątnicy. Ten historyczny mityng poprowadził Przemek.
Temat mityngu był bardzo łatwy, lekki i przyjemny: "Mam na imię ....... i jestem alkoholikiem /alkoholiczką. Co to dziś dla mnie znaczy".
Okazało się, że przewidziane dwie godziny to za mało i mityng został przedłużony jeszcze o pół godziny. Grupa też została obdarzona słonikiem na szczęście i dostała dużo zachęty do dalszego działania.
Po zakończonym mityngu było sporo uścisków i dużo radości. Wdzięczność to odpowiednie słowo jakim można wyrazić to pierwsze spotkanie nowo powstałej grupy - jeszcze bez nazwy.

16 sierpnia 2017
Dziś przyjęliśmy nazwę grupy "Pomocna dłoń" i wybraliśmy służby:
Rzecznik - Grzegorz
Mandatariusz - Andrzej
Skarbnik - Andrzej
webmaster - Andrzej
Ponadto ustalono, że każdy mityng będzie trwał 1,5 godziny bez przerwy.
Grupa "Pomocna Dłoń" włączy się w niesienie posłania w Ośrodku odwykowym w Łomży. Zaproponujemy innym grupom, aby włączyć nas od września br.
Ustalono również, że we wrześniu na Intergrupę "Narew" pojedzie Rzecznik i Mandatariusz.

3 września 2017
Zgłosiliśmy naszą grupę w Intergrupie "Narew" w Ostrołęce. Teraz jesteśmy już oficjalnie w strukturach AA w Polsce.

27 września 2017
Mityng spikerski. Swoją historią podzieliła się Irena z Bielska Podlaskiego.

25 października 2017
Mityng spikerski. Spikerką była Iza z Warszawy. Zainteresowanie było ogromne i sala była pełna.

22 listopada 2017
Odbył się kolejny mityng spikerski. Swoim doświadczeniem podzieliła się Ewa z Warszawy. Zainteresowanie było duże. Najbardziej cieszy to, że przybyli członkowie ze wszystkich łomżyńskich grup oraz z Zambrowa. Ewa w swojej spikerce potwierdziła to, że Program 12 Kroków odmienił jej życie i powiedziała jak wygląda ono obecnie. Było również sporo pytań do Ewy dotyczących Programu i jego realizacji. Niestety czas mityngu nieubłaganie dobiegł końca i pożegnaliśmy się wspólnie modlitwą o Pogodę Ducha. Po spotkaniu jeszcze długo nasz gość z chęcią rozmawiał z uczestnikami mityngu dzieląc się nadal swoim doświadczeniem.

6 grudnia 2017
Utworzenie profilu grupy na Facebook. 

Rok 2018 

21 luty 2018
Mityng spikerski. Odbył się kolejny mityng spikerski tym razem swoim doświadczeniem podzielił się Piotrek z Bielska Podlaskiego. Frekwencja i tym razem dopisała było nas 30 osób. Piotr dzieląc się swoim doświadczeniem, pokazał jakie zmiany w jego życiu i w nim zaszły dzięki programowi 12 kroków.

28 marca 2018
Mityng spikerski. Tym razem spikerem był Sebastian z Łomży. Sebastian swoją opowieść podzielił na trzy części: jaki był, co się mu przydarzyło i jaki jest obecnie. Było kilka pytań i mityng się trochę przedłużył. Frekwencja około 30 osób, w tym kilka spoza Łomży.

25 kwietnia 2018
Mityng spikerski. Spikerem była Ewa z Zambrowa. Przybyło wielu gości z różnych miast. Pytania kierowane do Ewy zajęły sporo czasu.23 maja 2018
Mityng spikerski. Spikerem była Joanna z Ełku. Joanna opowiedziała o swojej przygodzie z alkoholem oraz drodze ku trzeźwości i pracy z Programem AA. Dużo mówiła o relacji i zaufaniu pomiędzy sponsorem a podopiecznym.

27 czerwca 2018
W dniu 27 czerwca po raz kolejny mieliśmy okazję wysłuchać spikerki. Tym razem swoim doświadczeniem podzieliła się Beata z Ełku.
Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet i na tym mityngu było dokładnie tyle samo kobiet co mężczyzn po raz pierwszy byłem świadkiem takiego spotkania.
Spikerka Beaty i jej świadectwo potwierdziło, że warto żyć w zgodzie z programem 12 kroków i stosować jego zasady. Zauważyłem również fakt, który powtarza się za każdym razem, że jeżeli, ktoś pragnie zmiany swojego życia to program powrotu do zdrowia, który oferuje Wspólnota AA w zupełności wystarcza.

8 sierpnia 2018 - Pierwsza rocznica powstania grupy
Jak ten czas szybko leci. Skupieni na pracy z Programem i niesieniu posłania potrzebującym nie zwracaliśmy uwagi na mijające miesiące.

Zorganizowaliśmy mityng rocznicowy. Było to zwieńczenie naszej całorocznej pracy. Przybyło ponad 50 osób. Nie spodziewaliśmy się takiej ilości, ale daliśmy radę wszystkim zapewnić krzesełka. Po mityngu był poczęstunek i rozmowy, rozmowy, rozmowy.
Przed nami kolejny rok pracy, która sprawia nam coraz więcej radości i satysfakcji.

19 września 2018
Po wakacyjnej przerwie kolejny mityng spikerski na naszej grupie. Spikerem była Ula z Ełku.
Ula podzieliła się swoją historią oraz sposobem wdrażania Programu XII Kroków. Po zakończeniu było sporo pytań, na które udzieliła odpowiedzi.

24 października 2018
Tradycyjnie - raz w miesiącu - organizujemy mityng spikerski. Tym razem spikerem była Bożena z Suwałk.
Pomimo niesprzyjającej pogody przybyło ponad 30 osób. Wysłuchaliśmy doświadczeń Bożeny w jej powrocie do zdrowia oraz wdrażania programu 12 Kroków AA w życie.

21 listopada 2018
Dziś swoim doświadczeniem dzieliła się z nami Ewa z Suwałk. Powiedziała również o programie i wdrażaniu go w życie. Cała sala była pełna - udział wzięli pacjenci Ośrodka uzależnień oraz nasi przyjaciele z Zambrowa i kobiety z Al-Anon z Łomży.

5 grudnia 2018
Andrzej, pełniący służbę Mandatariusza, przywiózł z Intergrupy pierwsze egzemplarze IV wydania Wielkiej Księgi.19 grudnia 2018
Kolejny mityng spikerski. Dziś swoim doświadczeniem podzielił się Andrzej z Zambrowa. Udział wzięło prawie czterdzieści osób. Po mityngu świętowaliśmy pierwszą rocznicę Ani i szesnastą rocznicę Grzesia.

26 grudnia 2018
Rok 2018 zakończyliśmy mityngiem w dniu 26 grudnia. 

Rok 2019 

3 stycznia 2019
Po raz pierwszy odczytaliśmy nowe tłumaczenie kroków i tradycji oraz tekst "Jak to działa", które zawarte są w IV wydaniu książki Anonimowi Alkoholicy.

23 stycznia 2019
Mityng spikerski. Spikerką była Alina z Pisza. Alina podzieliła się swoim doświadczeniem z realizacji Programu AA oraz opowiedziała swoją historię. Jeszcze w trakcie mityngu zgłosiła się do Aliny chętna do pracy z Programem. Mamy już dwie kobiety, które przechodzą przez Program ze swoimi sponsorkami. To jest właśnie efekt mityngów spikerskich kobiet. Mężczyźni też pracują. Kolejny po ukończeniu terapii zajął się Programem.

20 luty 2019
Mityng spikerski. Spikerem był Robert z Zambrowa. Kolejne doświadczenie, które wzbogaca nasze własne na drodze ku trzeźwości i dobrego, szczęśliwego życia.

6 marca 2019
Mityng spikerski. Tym razem mieliśmy dwie spikerki z Pruszkowa - Kasię i Anię. Obie opowiedziały swoje historie. Kasia powiedziała jak realizowała Program 12 Kroków a Ania jakie zmiany zaszły w jej życiu w wyniku realizacji Programu.

24 kwietnia 2019
Mityng spikerski. Spikerką była Basia z Białegostoku. Poznaliśmy kolejną historię uratowanej kobiety. Było sporo pytań od uczestników spotkania.

22 maja 2019
Mityng spikerski, tym razem na temat Tradycji AA. Swoim doświadczeniem podzielił się Janusz z Suwałk. Pomagali mu Edward i Łukasz. Był to pierwszy taki mityng w naszym mieście. Udział wzięło ponad 30 osób. Odwiedzili nas przyjaciele z Białowieży a także uczestnicy innych grup AA, Al-Anon i DDA.

19 czerwca 2019
Mityng spikerski. Swoim doświadczeniem podzielił się Michał z Ostrołęki. Wysłuchaliśmy kolejnej historii człowieka, który wyrwał się ze szponów nałogu. I to był ostatni mityng przed wakacjami, wrócimy do nich we wrześniu.

14 sierpnia 2019 - Druga rocznica powstania grupy.
Druga rocznica grupy. Po mityngu świętowaliśmy przy kawie i słodkościach drugą rocznicę. Przybyli członkowie innych grup AA z Łomży, Zambrowa i Bielska Podlaskiego a także z grupy Al-Anon i NA "Feniks" z Łomży. W miłej atmosferze godzina minęła bardzo szybko.18 września 2019
Po dwóch latach dokonaliśmy wyboru nowego mandatariusza. Tę służbę pełnić będzie Przemek. Pozostałe służby bez zmian. Rzecznik - Grzegorz
Mandatariusz - Przemek
Skarbnik - Andrzej
Webmaster - Andrzej.


25 września 2019
Po wakacyjnej przerwie wracamy do mityngów spikerskich. Dziś spikerem była Beata z Giżycka. Usłyszeliśmy smutną historię walki z nałogiem i trudny powrót do zdrowia. Niektórym słuchaczom popłynęły zły. Udział wzięło wiele osób. Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Wspólnoty z Giżycka. Ełku, Zambrowa i Łomży. Były też uczestniczki grupy Al-anon.

16 października 2019
Od dziś służbę Rzecznika grupy pełni Renata.23 października 2019
Mityng spikerski. Spikerem był Artur z Mińska Mazowieckiego. Artur przedstawił nam swoją historię Pogrążania się w nałogu oraz drogę wyjścia. Wspomniał o terapiach i pracy ze sponsorem. Aktualnie pracuje na kroku IV. Była to pierwsza spikerka Artura. Służbę Skarbnika przejęła Ania.

27 listopada 2019
Mityng spikerski. Swoją historię przedstawiła Dorota z Warszawy. Znaczną część swojej wypowiedzi poświęciła Programowi 12 Kroków. Kolejna uratowana, szczęśliwa osoba podzieliła się swoim doświadczeniem. Miło zaskoczyła nas również frekwencja, było ok 50 osób.

 

18 grudnia 2019
Mityng spikerski. Spikerem był Marek z Marek. Marek opowiedział o swoim życiu a także jak realizował Program AA. Udział wzięło ok 60 osób.
Po mityngu było spotkanie Wigilijne. Wszyscy obecni na mityngu zostali również na Wigiliję. Dodatkowo udział wzięli: ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski i proboszcz Andrzej Popielski.25 grudnia 2019
Ostatni mityng w tym roku. Udział wzięło 13 osób. Byli młodzi ludzie, którzy mieszkają w GB i przyjechali na święta do rodziny. Szukali mityngu w Internecie i znaleźli naszą grupę. Tematem mityngu był Krok 12. W dobrych nastrojach pożegnaliśmy ten rok. 

Rok 2020

1 stycznia 2020
Pierwszy dzień Nowego Roku i pierwszy mityng.22 stycznia 2020
Mityng spikerski. Początkowo spikerem miał być Wiesiek, jednak splot różnych wypadków pokrzyżował te plany. W zastępstwie przyjechali Daniel i Grzesiek. Obaj opowiedzieli swoje historie. Mówili też o realizacji Programu 12 Kroków ze sponsorem i zmianie życia. W mityngu brało udział kilka osób z Al-Anon. W sumie było nas około 30.

2, 9 i 16 luty 2020
Nasza grupa prowadzi mityngi w Ośrodku Terapii Uzależnień w Łomży ul. Rybaki 3. Tę służbę pełnimy od początku istnienia grupy.

12 luty 2020
Mityng spikerski. Swoim doświadczeniem podzielił się Arek z Łomży. Oprócz uzależnienie od alkoholu Arek mówił również o uzależnieniu od narkotyków. Program 12 Kroków również w tym przypadku okazał się skuteczny.

18 marca 2020
W związku z epidemią koronawirusa zawieszamy nasze spotkania w sali przy ulicy Wąskiej 93.

3 maja 2020
Pierwszy mityng internetowy. W związku z przedłużającymi się zakazami podjęliśmy decyzję, że nasza grupa również będzie prowadzić mityngi on-line.
Takie mityngi będą w każdą środę i niedzielę aż do odwołania.
Link do pokoju na stronie głównej.

17 maja 2020
Mityng spikerski – pierwszy przez Internet. Spikerem była Iwona z Gorlic.
Poruszająca opowieść uratowanej kobiety. Gorlice są oddalone o ok. 500 km i gdyby nie ogłoszenie epidemii nie mielibyśmy możliwości posłuchać Iwony. W mityngu udział brało 24-28 osób dlatego spotkanie przedłużyło się do 19:45. Kolejne doświadczenie dla nas wszystkich.

24 maja 2020
Mityng spikerski. Spikerem była Iza z Chicago.
Iza opowiedziała o swoim życiu w USA i w Polsce. Większą część wypowiedzi poświęciła realizacji Programu ze sponsorką. Dziś, przez jakiś czas, na mityngu było 47 osób. Jak widać zainteresowanie mityngami spikerskimi jest coraz większe.

27 maja 2020
Mityng spikerski. Spikerem był Witold z Opola. Witold powiedział o swoim życiu oraz omówił Kroki. Udział wzięło 32 osoby.

31 maja 2020
Mityng spikerski Sydney z USA. Temat: Program 12 kroków - moja droga do zdrowienia. Sydney mówiła po polsku więc nie było potrzeby tłumaczyć. W tym mityngu wzięła udział rekordowa ilość osób 56.7 czerwca 2020
Mityng spikerski Kasi z Warszawy. Usłyszeliśmy historię kolejnej kobiety, która uratowała swoje życie. Uczestników było ponad 22. Niestety to ostatnia spikerka on-line. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym czasie.
Od środy 10 czerwca wracamy do sali mityngowej.

10 czerwca 2020
Aktualizacja naszych zasad. Wykreśliliśmy pytanie: Kto jest pierwszy raz na mityngu?
Zastąpiliśmy je informacją: Jeżeli na mityngu ktoś jest po raz pierwszy, to nie musi, ale może się teraz zgłosić – dostanie za darmo i bez żadnych zobowiązań trochę naszych materiałów i ulotek.

12 sierpnia 2020 - Trzecia rocznica powstania grupy
Doczekaliśmy kolejnej rocznicy. Bardzo nas to ucieszyło, ponieważ przez tak zwaną "pandemię koronawirusa" wiele grup się rozpadło, szczególnie w małych miastach. Przez półtora miesiąca i my nie mieliśmy mityngów w naszej salce. Przenieśliśmy się do Internetu.
Mityng był taki jak zawsze. Prowadzący podał temat "Czy odnalazłem się we Wspólnocie". Udział wzięło 23 osoby. Byli uczestnicy innych grup oraz łomżyńskie "al-anonki". Po mityngu był poczęstunek.

28 października 2020
Po raz drugi w tym roku zawieszamy nasze spotkania w sali przy ul. Wąskiej 93 i przenosimy się do Internetu. Dziś pierwszy mityng jak zwykle o godzinie 18:00. Na razie korzystamy z uprzejmości innej grupy, która udostępniła nam swój pokój bo Region Mazowsze jakoś się nie kwapi z zapewnieniem nam własnego miejsca.

2 grudnia 2020
Po długiej przerwie nareszcie mamy mityng spikerski. Swoim doświadczeniem dzieliła się Magda z Warszawy. Usłyszeliśmy historię kolejnej uratowanej kobiety. Magda mówiła jak zaczęło się jej picie a później jak wracała do zdrowia we Wspólnocie AA, dzięki pracy ze sponsorką i pełnionym służbom.

30 grudnia 2020
Ostatni mityng w tym roku odbył się w naszej sali mityngowej. Udział wzięła dozwolona ilość osób. Bardzo ucieszyła nas taka możliwość. Mamy nadzieję, że nadchodzący Nowy 2021 rok będzie dobry. 

Rok 2021 

10 marca 2021
Ania zdała służbę Skarbnika. Tymczasowo przejął ją Andrzej.

24 marca 2021
Ustaliliśmy kwartalną opłatę za lokal. Wpłat będziemy dokonywać na konto parafii.

11 sierpnia 2021 - Czwarta rocznica powstania grupy
Kolejny jubileusz. To już cztery lata jak niesiemy posłanie AA potrzebującym. Udział wzięło ponad 30 osób. Po mityngu był poczęstunek i rozmowy, rozmowy, rozmowy. Nie mogliśmy się sobą nacieszyć. Cieszyliśmy się, że przyjechali również alkoholicy z innych miast, którzy na naszej grupie znaleźli swoich sponsorów.
Wdzięczni ludzie - to najlepsze co mogło nas spotkać.

1 września 2021
Zmiany w służbach. Służbę Mandatariusza przejął Andrzej. Służbę Skarbnika przejął Krzysztof.

15 września 2021
Po długiej przerwie mamy mityng spikerski. Spikerem była Ania z Białegostoku. Udział wzięło wiele osób z różnych miast. Najdalej mieli nasi przyjaciele z Narewki. To było wspaniałe uczucie znowu się spotkać w szerszym gronie.

27 października 2021
Mityng spikerski. Tym razem spikerami byli Ewa i Boguś z Koszalina. Przybyło bardzo wiele osób w różnych miejscowości.

17 listopada 2021
Mityng spikerski. Spikerem była Magda z Białegostoku. To był bardzo emocjonalny mityng. Jak zwykle było dużo ludzi.

24 listopada 2021
Służbę Rzecznika grupy przejął Piotr.

15 grudnia 2021
Mityng spikerski. Spikerem był Artur z Warszawy. Usłyszeliśmy kolejną historię uratowanego człowieka. 

Rok 2022

8 stycznia 2022
 
Warsztaty pt. "Sponsorowanie". Po raz pierwszy organizowaliśmy takie warsztaty. Przybyło ok 150 osób z całej Polski. To nasz ogromny sukces.
Niektórzy uczestnicy przejechali ponad 500 km aby wziąć udział w naszych warsztatach. Byli ludzie z Bielsko Białej, Żywca, Płocka, Wielunia, Ostródy, Białegostoku, Zambrowa, Małkini, Ostrołęki, Warszawy, Legionowa, Pruszkowa, Katowic. Te warsztaty pokazały jak duża jest potrzeba takich spotkań.


19.01.2022
Mityng spikerski. Spikerem był Marek z Małkini. Marek opowiedział swoją historię oraz przedstawił jak pracował ze sponsorem. Z Markiem spotykamy się co miesiąc na Intergrupie.

9 luty 2022
Służbę Mandatariusza objął Grzegorz.

16 luty 2022
Mityng spikerski. Spikerem była Asia z Warszawy. Kolejna historia i kolejny uratowany człowiek.

23 marca 2022
Mityng spikerski. Spikerem był Leszek z Ostrołęki.

20 kwietnia 2022
Mityng spikerski. Spikerem była Ania z Zambrowa.

Maj 2022
Po tak zwanej pandemii wróciliśmy do niesienia posłania na odwyku w Łomży. W maju była kolej naszej grupy.

28 maja 2022
Warsztaty kroków 1 - 6. Poprowadzili je nasi przyjaciele z Koszalina: Ewa, Radek i Boguś. Udział wzięło 60 osób. Warsztaty kroków cieszyły się mniejszym zainteresowaniem niż warsztaty sponsorowania. Być może dlatego, że są częściej.

15 czerwca 2022
Kolejny mityng spikerski na naszej grupie. Tym razem spikerem był Robert z Ełku. Robert opowiedział swoją historię i podzielił się swoim doświadczeniem z realizacji Programu i służby na różnych poziomach struktury Wspólnoty AA w Polsce.

27 czerwca 2022r
Wybraliśmy się z Marią z Al-Anon do Biblioteki Publicznej w ramach niesienia posłania AA i Al-Anon. Zanieśliśmy nasze książki. Maria zaniosła literaturę Al-Anon i Al-Ateen.
Ja zaniosłem wybraną literaturę AA: Życie w trzeźwości, Anonimowi Alkoholicy i Uwierzyliśmy.
Okazało się, że książka Anonimowi Alkoholicy, którą zanosiłem kilka lat temu, pojawiła się w czytelni po około pół roku od chwili dostarczenia i jest dostępna.

20 lipca 2022
W związku z rosnącą liczbą uczestników (obecnie 30 osób i więcej) Sumienie Grupy postanowiło wprowadzić ograniczenie czasu wypowiedzi. Ustalono, że wypowiedź może trwać do 10 minut i limitu tego będzie pilnował Prowadzący. Takie rozwiązanie stosuje wiele grup i chcemy sprawdzić jak to będzie działać u nas.

27 lipca 2022
Sumienie grupy podjęło decyzję o przedłużeniu czasu trwania mityngu do 2 godzin bez przerwy.

Sierpień
Począwszy od drugiej soboty do końca miesiąca prowadzimy mityngi w Ośrodku Odwykowym w Łomży.

10 sierpnia 2022 - Piąta rocznica powstania grupy.
Na ten jubileuszowy mityng przyjechali nasi przyjaciele z różnych miast. Dzieliliśmy się swoim doświadczeniem i wiedzą. Na mityngu byli nowicjusze więc zgodnie z naszą zasadą tematem był Krok Pierwszy. Sprawdziły się nowe zasady jakie wprowadziliśmy i mityng przebiegał sprawnie, więcej osób mogło zabrać głos. Po mityngu był słodki poczęstunek. Wszyscy cieszyli się razem z nami.

21 września 2022
Mityng spikerski. Spikerem była Magda z Warszawy. Kolejna historia uratowanej kobiety. Magda brała również udział w naszych mityngach internetowych. Miło było ją zobaczyć "na żywo".

22 października 2022
Warsztaty kroków 7 - 12. Prowadzący: Ewa, Radek i Boguś z Koszalina.

30 listopada 2022
Mityng spikerski. Tym razem swoim doświadczeniem podzieliła się Sylwia z Suwałk. Udział wzięło ok 30 osób. Po mityngu było ciasto Andrzejkowe. 

Rok 2023

6 stycznia 2023
Zmiana naszej strony na responsywną, czyli taką która dopasowuje swoją szerokość i układ elementów do rozdzielczości na jakiej jest wyświetlana. Teraz dobrze będzie wyświetlać się również na telefonie czy smartfonie. Zmieniona została również szata graficzna. 

11 stycznia 2023

Nowa strona już działa. Mamy też nowy adres: aa.lomza.pl

Autorem projektu jest Krzysztof.

25 stycznia 2023

Mityng spikerski. Spikerem był Paweł z Warszawy. Paweł mówił o swoim życiu i sposobie pracy ze sponsorem. Udział wzięło ponad 30 osób.

4 luty 2023

Warsztaty Tradycji 1 – 6

Po raz pierwszy organizowaliśmy warsztaty Tradycji. Współorganizatorem była łomżyńska grupa AA „Omega”. Warsztaty prowadzili nasi przyjaciele z grupy „Krok Pierwszy” z Suwałk. Udział wzięło 56 osób.

Druga część warsztatów Tradycje 7 – 12 nastąpi po ustaleniu terminu. Oczywiście powiadomimy wcześniej poprzez służby AA i naszą stronę oraz profil na FB.

15 luty 2023

Powołaliśmy służbę Kolportera. Służbę tę będzie pełnić Marta.

22 luty 2023

Mityng spikerski. Spikerem miała być Magda z Ełku, ale w zastępstwie przyjechał Michał. Michał opowiedział swoją historię, swój sposób pracy ze sponsorem. Jak zwykle było bardzo wielu uczestników (ok 50 osób).

4 marca 2023

Warsztaty Tradycji 7 - 12

Grupy AA „Pomocna dłoń” i „Omega” z Łomży zorganizowały drugą część warsztatów Tradycji. Dziś omawialiśmy Tradycje 7 – 12.

Prowadzili je nasi przyjaciele z Suwałk z grupy „Krok Pierwszy”. Udział wzięło 32 osoby. Wymiany poglądów i doświadczeń były owocne. Niestety zbyt niska liczba uczestników spowodowała, że ponieśliśmy straty finansowe, które rozłożyliśmy na dwie grupy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

22 marca 2023

Mityng spikerski. Spikerem była Kasia z Warszawy. Kasia opowiedziała swoją poruszającą historię, w tym swoją trudną drogę powrotu do zdrowia. Udział wzięło 50 osób, w tym kilkanaście osób z terapii w Łomży.

19 kwietnia 2023

Mityng spikerski. Spikerem była Magda z Ełku. Wysłuchaliśmy kolejnej historii uratowanej kobiety. Udział wzięło ponad 40 osób.

24 maja 2023

Mityng spikerski. Spikerem była Weronika z Prostek. Weronika opowiedziała o swoim życiu i pracy ze sponsorką. Odpowiadała również na pytania.

12 lipca 2023

Andrzej zdał służbę obsługi Internetu.

9 sierpnia 2023 – Szósta rocznica powstania grupy

Razem z naszymi przyjaciółmi świętowaliśmy ten jubileusz. Po mityngu przygotowaliśmy poczęstunek. Kolejny rok niesienia posłania AA za nami.

30 sierpnia 2023

Z początkiem września w naszej grupie doszło do zmian w pełnionych służbach. Skończyła się bowiem dwuletnia kadencja skarbnika i rzecznika. Krzysztofa, który był skarbnikiem, zastąpi Anna. Służbę rzecznika grupy zakończył Piotr. Jednogłośnie na nowego rzecznika została wybrana Monika. Mamy więc zmianę z dwóch panów na dwie panie. 

Dziękujemy Krzysztofowi i Piotrowi za ich dotychczasową służbę i gratulujemy Annie oraz Monice wyboru. Pod koniec sierpnia służbę prowadzącego stronę internetową objął Krzysztof, po tym tę służbę zdał Andrzej.

 

Najświeższe wiadomości na temat działalności grupy publikujemy w dziale "Ogłoszenia".

Ogłoszenia

Czerwcowy mityng spikerski (17 czerwca 2024 r.)

Majowy mityng spikerski (9 maja 2024 r.)

Mityng spikerski (12 kwietnia 2024 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.