Literatura AA
Zamówienia
Zamówienia dla Grup należy składać do:
Magazyn Literatury AA ul. Dobrowoja 8/1
04-003 Warszawa
telefon: (+48) 22-114-91-33; 604-867-406; 784-962-657
Zamówienie na piśmie powinno obejmować:
- Zazwa grupy
- imię i nazwisko
- Adres: Kod, Miasto, ulica, nr domu
- Telefon kontaktowy lub e-mail
Książki, które warto przeczytać
Anonimowi Alkoholicy wydanie IV
Jest to czwarte wydanie "Wielkiej Księgi" w nowym tłumaczeniu, podstawowego tekstu programu AA zdrowienia z alkoholizmu, którego posłanie zostało niezmienione od prawie siedemdziesięciu lat. W książce zamieszczono również siedem dodatków i wszystkie 42 historie osobiste z czwartej edycji amerykańskiej. Książka zawiera ponad 600 stron.
"Anonimowi Alkoholicy"
Podstawowy tekst programu AA zdrowienia z alkoholizmu, którego posłanie zostało niezmienione od prawie siedemdziesięciu lat. Od chwili, gdy ukazało się pierwsze wydanie książki w 1939 roku program w niej zawarty pomógł milionom mężczyzn i kobiet na całym świecie powracać do zdrowia i godnie żyć. Od tytułu tej książki, zwanej także Wielką Księgą, wzięła nazwę Wspólnota Anonimowych Alkoholików. W tym wydaniu zamieszczono 7 historii osobistych polskich AA ukazujących proces zdrowienia, czyli rozwoju duchowego w oparciu o program 12 Kroków AA.
Pod koniec 2018 ukazało się IV wydanie Anonimowych Alkoholików. Zawiera nowe tłumaczenie kroków i tradycji oraz "Jak to działa". Są również dodatkowe osobiste historie alkoholików.
"Doktor Bob i dobrzy weterani"
Anonimowi Alkoholicy , ze względu na swoją specyficzną naturę nie mogli powstać dzięki tylko jednej osobie - sednem Wspólnoty jest dzielenie się. Zatem o Billu W. i Doktorze Bobie mówi się jako o jej współzałożycielach. Jednakże jak dotąd chirurg z Akron pozostaje mniej znaną postacią niż jego partner. Niniejsza książka ma na celu, w możliwie najpełniejszy sposób, przedstawienie postaci Doktora Boba . Historia współzałożyciela AA przeplata się z ekscytującymi i burzliwymi historiami pierwszych uczestników i pionierskich grup AA na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych.
"Jak to widzi Bill"
Tom zawiera kilkaset wyjątków zaczerpniętych z naszej literatury, a dotyczących niemal wszystkich aspektów życia w AA. Na książkę składają się teksty zaczerpnięte z takich pozycji jak ''Anonimowi Alkoholicy'', ''Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji'', ''Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość'', a także fragmenty wypowiedzi Billa W. Na łamach ''Grapevine'' i jego prywatnej korespondencji. Mogą one posłużyć za materiał do indywidualnej refleksji, a także zainspirować twórczą wymianę poglądów w grupie AA. Głęboko wierzymy, że myśli założyciela Wspólnoty AA staną się busolą na drodze ku trzeźwości.
Uwierzyliśmy
Przygoda duchowa AA w doświadczeniu poszczególnych uczestników Wspólnoty. Jest to zbiór opowieści, w których Anonimowi Alkoholicy opisują co pojęcie "przebudzenie duchowe" dla nich oznacza, jak pojmują swoją Siłę Wyższą i jak Siła ta pomaga im zachować trzeźwość i pogodę ducha. Sądzimy, że w bezustannym zamęcie i pośpiechu przeczytanie choćby kilku historii codziennie pozwoli znaleźć nam ukojenie i poczuć obecność i opiekę naszej Siły Wyższej.
"Życie w trzeźwości"
Co robią Anonimowi Alkoholicy, żeby nie pić. Praktyczne sposoby, jak żyć w trzeźwości godzina po godzinie, dzień po dniu, łatwe do realizacji w domu, pracy czy na spotkaniach towarzyskich.
"Anonimowi alkoholicy wkraczają w dojrzałość"
Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie. W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie Wspólnota AA przyjęła odpowiedzialność za wszystkie swoje sprawy. Druga część zawiera wystąpienia Billa W. dotyczące Trzech Legatów Zdrowienia, Jedności, Służby; trzecia zaś głosy przyjaciół AA, duchownych, lekarzy, prawników.
12 kroków i 12 tradycji
Zbiór zasad duchowych, które stosowane jako sposób życia mogą uwolnić od obsesji picia i dopomóc cierpiącemu na chorobę alkoholową, by stał się zdrowym, szczęśliwym i pożytecznym człowiekiem. Program 12 Kroków Anonimowych Alkoholików znajduje zastosowanie także w codziennym życiu poza Wspólnotą AA. Dwanaście Tradycji określa sposoby, dzięki którym AA utrzymuje jedność wewnętrzną oraz kształtuje swoje stosunki ze światem.
Przekaż dalej
,,Przekaż dalej'. Opowieść o Billu Wilsonie i o tym, jak posłanie AA ogarnęło cały świat. Biografia współzałożyciela Wspólnoty Anonimowych Alkoholików.
Historia AA w Polsce
Mając w oczach dzisiejszy obraz Wspólnoty AA w Polsce, trudno się oprzeć poczuciu dumy. Rok 1974 uważamy zatem za początek ruchu AA w Polsce - rozumianego jako ruch działający według zasad AA. Minęło siedemnaście lat od 1957 roku, gdy prof. Zbigniew Wierzbicki przeniósł ideę AA na polską ziemię, a jedenaście lat od założenia przez mgr Marię Grabowską grupy 'środkowej'. Potrzeba było wieloletnich wysiłków wielu ludzi dobrej woli, by idea AA zmaterializowała się pod postacią pierwszej grupy AA. Najważniejsze, że się udało. FINIS CORONAT OPUS (koniec wieńczy dzieło)
Codzienne refleksje
Refleksje uczestników AA dla uczestników AA. Następujące po cytatach z literatury AA refleksje są przemyśleniami poszczególnych uczestników AA i każda z nich dotyczy kwestii poruszanej w danym cytacie. Z pewnością w każdej z codziennych refleksji znajdziemy myśl, która będzie prowadzić nas przez najbliższą dobę i dzięki której będziemy trwać w trzeźwości 'jeden dzień na raz'. Czytanie 'Codziennych refleksji' na mityngach może być pomocne w codziennym stosowaniu programu 12 Kroków i 12 Tradycji.
The best of Bill
Wiara, lęk,uczciwość, pokora i miłość oraz klasyczny esej Billa o Anonimowości. Bill W., nazywany ,, największym społecznym architektem XX wieku' był współzałożycielem Anonimowych Alkoholików. Eseje zamieszczone w tym zbiorze mają za temat duchowe zasady, które pomogły milionom alkoholików powrócić do zdrowia. Teksty te wzbogaciły również życie wielu innych ludzi na całym świecie.
Więzień do więźnia - AA w zakładzie karnym
W książce tej zamieszczone są historie osobiste o cudownym ozdrowieniu, opowiedziane przez trzydziestu dwóch więźniów, którzy znaleźli nadzieję i wyzwolenie z wyniszczającej choroby alkoholowej dzięki programowi Anonimowych Alkoholików. Stosując program 12 Kroków i uczestnicząc w mityngach AA odzyskali swoje miejsce w życiu, powrócili do rodzin i społeczeństwa.
• Która rocznica jest najważniejsza i dlaczego pierwsza? (9 maja 2024 r.)
• O miłości, Sile Wyższej i odnalezieniu siebie (17 marca 2024 r.)
• W zgodzie z Siłą Wyższą (7 marca 2024 r.)
• Przełom w moim życiu dzięki drugiemu krokowi (15 lutego 2024 r.)
• Obsesję picia Bóg odebrał mi w Święto Trzech Króli (10 stycznia 2024 r.)
• Niesienie posłania przez internet (20 listopada 2023 r.)
• Andrzej - Obłuda i grzech zaniechania (14 czerwca 2023 r.)
• Przemek - Terapeutyczny mityng AA (13 maja 2023 r.)
• Andrzej - Rola mityngów spikerskich w moim zdrowieniu (16 marca 2023 r.)
• Przemek - Pogubiony duchowo (26 lutego 2023 r.)
• Wrześniowy mityng spikerski (16 września 2024 r.)
• Mityng rocznicowy z okazji 7 lat istnienia naszej grupy (12 sierpnia 2024 r.)
• Czerwcowy mityng spikerski (17 czerwca 2024 r.)
Grupa AA "Pomocna Dłoń"
środa, godz. 18.00
Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)
dom parafialny, sala na samej górze
Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.