Przemek - Bóg nie rzuca kłód pod nogi

Bóg nie rzuca kłód pod nogi. Przez większość swojego dotychczasowego życia, sądziłem, że wszystkie moje niepowodzenia i porażki są wynikiem nie moich podejmowanych złych decyzji tylko przeciwnościami losu, zbiegiem niefortunnych zdarzeń i karą Bożą.

Z Boga było mi najłatwiej zrobić kozła ofiarnego i obwinić Go za wszystkie swoje niepowodzenia.

Uraza powstawała we mnie gdy tylko ktoś myślał inaczej, mówił inaczej i zachowywał się inaczej. I to były te kłody, o które się po tykałem i nie raz, i nie dwa zaliczyłem solidną glebę.

W książce Anonimowi Alkoholicy jest zdanie "Bóg nie rzuca kłód tym, którzy za nim podążają".
Za czym i za kim podążałem w pijanymi życiu, wyjaśniać nie trzeba. Zdaniem to rozumiem tak, że miałem mnóstwo szans i okazji by odmienić swoje życie, z których nie skorzystałem. Bo przecież chciałem być "panem" własnego życia i nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć. To właśnie we Wspólnocie AA zrozumiałem sobie. Zrozumiałem, że Bóg nie karze, nie utrudnia i nie chcę bym cierpiał. Szanuje moje wybory i decyzje. W końcu dał mi wolną wolę. Często to mój egoizm, upór i samowola powodują, że odwracam się i upadam.

Dlatego dziś humorystyczne zwracam się no Niego słowami "Boże prowadź mnie tam gdzie być powinienem,bo gdzie nie powinienem to sam pójdę".

Pokieruj moim myśleniem i działaniem i daj Siłę bym spełniał Twoją wolę i służył jak najlepiej potrafię.
Nauczyłem się również oddawać bez żalu i przyjmować z pokorą. To właśnie bycie pokornym sprawia, że rzeczywistość jest dla mnie do przyjęcia. I to co na pierwszym rzut oka wydaję mi się kłodą za chwilę okazuję się, że jest kładką, która pozwalała zrobić mi kolejny krok.

Mówią, że każdy jest kowalem własnego losu i jak sobie pościeli tak się wyśpi i to by się zgadzało, przecież w mniejszym lub większym stopniu mam wpływ na swoje życie. Mam wpływ na to z jakimi ludźmi będę przebywał, w jakie miejsca pójdę i najważniejsze jakimi zasadami będę się kierował.

W powiedzeniach, przysłowiach, sentencjach jestem mnóstwo mądrości, dlatego również je bardzo uwielbiam i często korzystam z ich przesłania.

Przemek - 30.09.2022


Opublikowano: 30.09.2022 r.

Ogłoszenia

Mityng spikerski Moniki z naszej grupy (29 listopada 2023 r.)

Mityng spikerski grupy "Ewa" w Ostrołęce (28 listopada 2023 r.)

Dwa lata trzeźwości Ani (24 listopada 2023 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.