Zając - Jak zmienił mnie Program AA

Jak zmienił mnie Program AA. Jako młody chłopak miałem wiele marzeń. Jednym z nich było, że jak już zacznę pracować i będę mieszkać sam lub z rodziną w mojej lodówce będzie zawsze piwo. Niestety nie udało mi się go nigdy zrealizować, a to dlatego, że nie ważne ile bym tego piwa tam nie położył zawsze wyciągnąłem wszystko w ciągu kilku godzin.

Dziś minęło 10 lat od kiedy przestałem pić alkohol w jakiejkolwiek postaci dlatego teraz mam inne marzenia. Niektóre z nich nawet się spełniają.
Mam kochającą i szczęśliwą rodzinę. I to nie moje zdanie, ale właśnie takie informacje dostaję od moich dziewczyn.

Nie było łatwo i powiem więcej - bardzo mało brakowało a straciłbym to szczęście. To na czym mi bardzo zależało alkohol chciał mi odebrać, mimo tego, że mówiłem iż nie popełnię błędu moich rodziców i będę dbał o rodzinę.

Życie potoczyło się innym torem. Dbałem tylko o to aby móc się napić i nie myśleć o kłopotach, odpowiedzialności i dorosłości choć myślałem, że jest odwrotnie.

Dopiero teraz w trakcie realizacji Programu AA i poznaniu siebie - swoich wad, lęków itp. dowiedziałem się, że mam zalety. Nauczyłem się odpowiedzialności za inne osoby. Nauczyłem się, że miłość to nie tylko słowa a przede wszystkim czyny. Czułem, że kocham, nawet to mówiłem ale robiłem w ogóle inne rzeczy które przeczyły tym słowom.

Dzisiaj, po tych kilku latach z pełną odpowiedzialności mogę polecić Program AA innym ludziom. Dziś już nie mam kłopotów. Dziś mam sprawy do rozwiązania.
Moje motto życiowe się zmieniło. Wszystko układa się pomyślnie a jeśli nie jest pomyślnie to znaczy, że jeszcze się układa.

 


Opublikowano: 05.10.2022 r.

Ogłoszenia

Mityng spikerski Moniki z naszej grupy (29 listopada 2023 r.)

Mityng spikerski grupy "Ewa" w Ostrołęce (28 listopada 2023 r.)

Dwa lata trzeźwości Ani (24 listopada 2023 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.