Sześć lat Grupy AA "Pomocna Dłoń"

Czerpie się wielką satysfakcję z pomocy innym, a jednocześnie pokazuje się, że Program 12 Kroków działa. Tak można streścić historię Grupy Anonimowych Alkoholików "Pomocna Dłoń" w Łomży, która właśnie obchodzi swoje 6-lecie.

Grupa została założona w sierpniu 2017 roku przez pięciu członków: Przemka, Krzysztofa, dwóch Andrzejów i Piotra. Wszyscy założyciele byli wcześniej członkami grupy "Jutrzenka", ale różnice w poglądach doprowadziły do podjęcia decyzji o założeniu nowej grupy. Głównym celem grupy jest niesienie pomocy cierpiącym alkoholikom i propagowanie Programu 12 Kroków.

Mityngi grupy są otwarte dla wszystkich, niezależnie od wykształcenia, przekonań politycznych czy religii, podkreślając uniwersalny charakter problemu alkoholizmu. Spotkania służą wymianie doświadczeń i opowiadaniu o realizacji Programu 12 Kroków, dzięki któremu wielu uczestników odzyskało trzeźwość.

W ramach swojej działalności "Pomocna Dłoń" organizuje m.in. warsztaty i mityngi spikerskie, na których członkowie z różnych miast dzielą się swoimi doświadczeniami. Taka wymiana wiedzy i doświadczeń jest nie tylko cennym źródłem wsparcia dla uczestników, ale również okazją do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni.

Pierwszy rok istnienia grupy zakończył się mityngiem rocznicowym, na którym liczba uczestników przekroczyła 50 osób. Radość i satysfakcja płynące z wykonanej pracy były widoczne, a kolejne lata tylko to potwierdziły. Grupa stale się rozwija, pomaga coraz większej liczbie osób i jest aktywna na wielu frontach, nie tylko w Łomży, ale także na innych grupach i w ośrodku odwykowym.

Właśnie obchodzimy sześć lat od powstania grupy, ale skupieni na pracy z Programem i niesieniu posłania potrzebującym nie zwracamy uwagi na mijające miesiące. Misja grupy, niesienie pomocy cierpiącym alkoholikom, jest ciągle aktualna i pełna pasji.

Choć czasem droga do trzeźwości jest długa i pełna wyzwań, świadectwa członków grupy "Pomocna Dłoń" są jasnym dowodem na to, że Program 12 Kroków działa. Każda historia jest dowodem na to, że zmiana jest możliwa, a życie bez alkoholu może być pełne satysfakcji i radości.

Rocznica "Pomocnej Dłoni" to sześć lat niesienia pomocy, dzielenia się doświadczeniami i budowania silnej, wspierającej siebie społeczności. Jak pokazuje historia grupy, walka z alkoholizmem to nie tylko indywidualny problem każdej osoby, ale także wspólne działanie, które przynosi rezultaty w postaci odzyskania trzeźwości i powrotu do pełni życia.

 

Dzisiaj, czyli w środę 9 sierpnia, odbędzie się mityng rocznicowy, po którym zapraszamy na poczęstunek. Zachęcamy, by każdy, kto ma ochotę i możliwość, przyniósł coś niedużego, np. ciasto, słodycze czy owoce. Początek mityngu jak zawsze o godz. 18.00.


Opublikowano: 09.08.2023 r.

Ogłoszenia
Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.