Sześć lat Grupy AA "Pomocna Dłoń"

Czerpie się wielką satysfakcję z pomocy innym, a jednocześnie pokazuje się, że Program 12 Kroków działa. Tak można streścić historię Grupy Anonimowych Alkoholików "Pomocna Dłoń" w Łomży, która właśnie obchodzi swoje 6-lecie.

Grupa została założona w sierpniu 2017 roku przez pięciu członków: Przemka, Krzysztofa, dwóch Andrzejów i Piotra. Wszyscy założyciele byli wcześniej członkami grupy "Jutrzenka", ale różnice w poglądach doprowadziły do podjęcia decyzji o założeniu nowej grupy. Głównym celem grupy jest niesienie pomocy cierpiącym alkoholikom i propagowanie Programu 12 Kroków.

Mityngi grupy są otwarte dla wszystkich, niezależnie od wykształcenia, przekonań politycznych czy religii, podkreślając uniwersalny charakter problemu alkoholizmu. Spotkania służą wymianie doświadczeń i opowiadaniu o realizacji Programu 12 Kroków, dzięki któremu wielu uczestników odzyskało trzeźwość.

W ramach swojej działalności "Pomocna Dłoń" organizuje m.in. warsztaty i mityngi spikerskie, na których członkowie z różnych miast dzielą się swoimi doświadczeniami. Taka wymiana wiedzy i doświadczeń jest nie tylko cennym źródłem wsparcia dla uczestników, ale również okazją do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni.

Pierwszy rok istnienia grupy zakończył się mityngiem rocznicowym, na którym liczba uczestników przekroczyła 50 osób. Radość i satysfakcja płynące z wykonanej pracy były widoczne, a kolejne lata tylko to potwierdziły. Grupa stale się rozwija, pomaga coraz większej liczbie osób i jest aktywna na wielu frontach, nie tylko w Łomży, ale także na innych grupach i w ośrodku odwykowym.

Właśnie obchodzimy sześć lat od powstania grupy, ale skupieni na pracy z Programem i niesieniu posłania potrzebującym nie zwracamy uwagi na mijające miesiące. Misja grupy, niesienie pomocy cierpiącym alkoholikom, jest ciągle aktualna i pełna pasji.

Choć czasem droga do trzeźwości jest długa i pełna wyzwań, świadectwa członków grupy "Pomocna Dłoń" są jasnym dowodem na to, że Program 12 Kroków działa. Każda historia jest dowodem na to, że zmiana jest możliwa, a życie bez alkoholu może być pełne satysfakcji i radości.

Rocznica "Pomocnej Dłoni" to sześć lat niesienia pomocy, dzielenia się doświadczeniami i budowania silnej, wspierającej siebie społeczności. Jak pokazuje historia grupy, walka z alkoholizmem to nie tylko indywidualny problem każdej osoby, ale także wspólne działanie, które przynosi rezultaty w postaci odzyskania trzeźwości i powrotu do pełni życia.

 

Dzisiaj, czyli w środę 9 sierpnia, odbędzie się mityng rocznicowy, po którym zapraszamy na poczęstunek. Zachęcamy, by każdy, kto ma ochotę i możliwość, przyniósł coś niedużego, np. ciasto, słodycze czy owoce. Początek mityngu jak zawsze o godz. 18.00.


Opublikowano: 09.08.2023 r.

Ogłoszenia

Majowy mityng spikerski (9 maja 2024 r.)

Mityng spikerski (12 kwietnia 2024 r.)

Mityng spikerski (24 lutego 2024 r.)

Wszystkie ogłoszenia

Zapraszamy na mityng

Grupa AA "Pomocna Dłoń"

środa, godz. 18.00

Łomża, ul. Wąska 93 (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

dom parafialny, sala na samej górze

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić
Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.